Vitajte na stránke mladíOSN!

O čo ide: Mladí OSN je program, vďaka ktorému sa jeden mladý človek zo Slovenska stane Mládežníckym delegátom v OSN za Slovenskú republiku.

V roku 2013 reprezentuje záujmy mladých ľudí na Slovensku 22 ročná študentka sociológie Hana Skljarszka. Hana nás tento rok zastupuje na Valnom zhromaždení OSN v New Yorku, šíri a zdieľa svoje skúsenosti medzi mladými ľuďmi na osobných stretnutiach a prednáškach.

Kto to organizuje: Občianske združenie Rada mládeže Slovenska v spolupráci s Ministerstvom zahraničných vecí SR a Ministerstvom školstva SR. Partnermi programu sú tiež UNIS Vienna a spoločnosť Tucan.sk.

Pre koho to je: Mládežníckym delegátom alebo delegátkou sa môže stať mladý človek slovenskej národnosti vo veku od 18 do 24 rokov, ktorý plynule hovorí anglicky. Organizátor hradí náklady spojené s prípravou prejavu a cestu do New Yorku. Ostatné náklady, spojené s propagáciou a posolstvom OSN na Slovensku, by mal/a byť zvolený/á delegát/ka pripravení zháňať si sám prostredníctvom grantov a aktívneho vyhľadávania partnerov. Rada mládeže Slovenska mu/jej s tým rada pomôže.

Aktuálne

Ako môžeme niečo zmeniť, ak nie sme vedení myslieť kriticky?

Mládežnícka delegátka Hana Skljarszka sa 8.10.2013  vo svojej reči na pôde OSN venovala potrebe kvalitného vzdelávania. Vyzvala zástupcov z celého sveta, aby dali mladým ľuďom šancu hovoriť a predovšetkým myslieť Viac…

21. 11. 2013

Poznáme novú mládežnícku delegátku

Z prezentácií a pohovorov druhého kola výberu vyšla ako nová mládežnícka delegátka študentka Masarykovej Univerzity v Brne Hana Skljarszka. Kto je a čo robí? Viac…

13. 06. 2013

Poznáme finalistov na pozíciu UN Youth delegate 2013

Ďakujeme VŠETKÝM, ktorí sa uchádzali o pozíciu mládežníckeho delegáta/tky na rok 2013. Veľmi si vážime energiu, ktorú venovali písaniu esejí a vypĺňaní náležitostí. V prvom kole posudzovali a hodnotili žiadosti bývalí UN Youth delegáti Michal Onderčo, Milena Dudášová a za Radu mládeže Slovenska Katarína Mrázková.

Viac…

14. 05. 2013

Viac aktualít...

Sledujte nás na facebooku

Partneri

Ministerstvo školstva SR

Unis Logo